26. Samostatná klubová výstava KDO – Konopiště 2024

Dne 11. 5. 2024 proběhla na Konopišti 26. Samostatná klubová výstava KDO a přehlídka chovných psů a fen. Na výstavu bylo přihlášeno 98 jedinců, z toho 61 malých münsterlandských ohařů, 20 velkých münstelandských ohařů a 17 německých ohařů dlouhosrstých. MMO posuzoval Prof. Klaus Lienbacher a DO a VMO MVDr. Miroslav Kalich.

Nejkrásnějším psem celé výstavy se stal německý ohař dlouhosrstý Hasan Skřivánčí rokle – V1, CAC, KV, BOB, BIS, jehož majitelem i chovatelem je pan Miroslav Tlustý. Jako nejlepší mladý jedinec byl mezi DO hodnocen Ir z Horákova dvora – V1, CAJC, BOJ, majitele Josefa Vrzáně a chovatele Zdeňka Horáka a nejlepší fenou byla Lena z Budišovské doliny – V1, CAC, KV, BOS, majitelky Silvie Rolincové a chovatele Milana Doležala.

U velkých münsterlandských ohařů si nejvyšší tituly odnesli mladá fena Berenika od Nezdického potoka – V1, CAJC, BOJ, majitelky Ing. Lenky Fialové a pes Bolt od Nezdického potoka – V1, CAJC, BOS, majitele Jiřího Škramlíka. Chovatelkou obou zmíněných je Ing. Zuzana Menclová, která je zároveň majitelkou nejlepšího VMO této výstavy – feny Carrie II Svatoborský revír – V1, CAC, KV, BOB, chovatelka Ing. Lenka Fialová.

Nejkrásnějším malým münsterlandským ohařem byla zvolena Aida ze Slaměného údolí – V1, CAC, KV, BOB, jejímž majitelem je Stanislav Nechanický a chovatelem Jaroslav Seemann. Mezi mladými MMO zvítězila fena Ola Laval Val – V1, CAJC, BOJ (majitel i chovatel Ladislav Valenta) a nejlepším psem byl Uriaš od Pstruží říčky – V1, CAC, KV, BOS majitele Matěje Vacíka a chovatelky Jany Šmídové.

U všech plemen předvedli kvalitu chovu i péče svých majitelů také veteráni. BOV získali u MMO Ammy z Varů Karlových (majitelka Alexandra Singerová, chovatel Jiří Singer), u VMO Bernie z Lesa Habrůvky (majitelka Jarmila Buličková, chovatel Jaroslav Mokrý) a u DO Fely Skřivánčí rokle (majitel i chovatel Miroslav Tlustý).

Všem srdečně gratulujeme!

Katalog se známkami nalezenete ZDE.

 

Napsat komentář