Klubové zkoušky vloh v Bažantnici Černiš

Po dohodě s vedením Bažantnice Černiš, která je v majetku společnosti Lesy a rybníky města České Budějovice, s.r.o. proběhly 14. května 2022 klubové zkoušky vloh. Zázemí pro tyto zkoušky, v němž se konalo slavnostní zahájení i zakončení, poskytla lovecká chata v lokalitě Hájek nedaleko obce Haklovy Dvory. Na bezproblémovém průběhu zkoušek má největší zásluhu zdejší bažantník pan Martin Mácha.

Při slavnostním zakončení vyhlásil hlavní rozhodčí výsledky: v I. ceně se umístilo 11 ohařů, ve II. ceně tři, ve III. ceně jeden a jeden ohař odstoupil.

Vítězem zkoušek se stal pes MMO Trent od Pstruží říčky s vůdkyní Janou Šmídovou, který získal 225 bodů v I. ceně a obdržel titul CACT. Na druhém místě se umístila se stejným počtem bodů fena DO Alma Langhaar of Moravia s vůdcem Miroslavem Lejskem, rovněž s titulem CACT. Třetí místo obsadil opět pes MMO, a sice  Scaut od Pstruží říčky s vůdkyní Janou Šmídovou, který získal také 225 bodů a obdržel titul Res. CACT. Nejlepším VMO byla fena Aiofe II Svatoborský revír, vůdkyně Mgr. Daniela Ďásková – I. cena, 218 bodů.

Všem zúčastněným srdečně gratulujeme!

Celkové výsledky naleznete v sekci Výsledky klubových zkoušek z výkonu

Krásné fotografie od pana Lubora Mrázka jr. naleznete ZDE

Dr. Jiří Tesař

Napsat komentář