Smuteční oznámení – zemřel Jiří Tík

V pátek 2.6.2023 zemřel náhle člen KDO a kamarád  Jiří Tík ve věku nedožitých 57 let.

Ač byl členem klubu krátce, nesmazatelně se zapsal do dění v KDO při pořádání klubových akcí jak při přípravě a konání zkoušek, tak při zajišťování neobvyklého množství cen pro vůdce a upomínek pro rozhodčí. Inicioval pořádání PZ v MS ve  Strunkovicích nad Volyňkou, jehož byl členem a které je velmi dobře zazvěřeno množstvím drobné zvěře.

                Zprvu se věnoval chovu německých loveckých teriérů (jagdteriérů). V roce 2014 si založil Mezinárodně chráněnou chovatelskou stanici „od Řeky Volyňky“.

                V roce 2019 si pořídil fenku MMO Aidu od Panského potoka – Barušku. S „Barčou“ jak jí říkal, absolvoval úspěšně německé zkoušky chovnosti VJP i HZP.  Vodil převážně na zkouškách pořádaných KDO – Memoriál MVDr. Vladimíra Soukupa ZV – Vítěz, na Klubových PZ v Rokycanech, Klubových LZ a VP v Radanech, na Memoriálu Karla Kiewega LZ + VP. Dvakrát vedl i na Mezinárodních všestranných zkouškách ve Vyškově v roce 2021 a v roce 2022 v Radanech. S Barčou byli nepřehlédnutelná dvojice všech akcí.

                S Baruškou však vynikali i na společných lovech na drobnou zvěř, kterých se hojně zúčastňovali a mnohdy sklidili obdiv za výborné Barušky výkony. Jako vášnivý lovec využíval fenku i při dosledech spárkaté zvěře, kde mu Barča také předváděla svoji chuť a odhodlání nalézt zvěř.

                V roce 2022 odchoval svůj první vrh malých münsterlandských ohařů. Živě se zajímal o jejich výsledky na výstavách a na zkouškách.

                Bohužel náhlá smrt jeho nadšení pro chov a výcvik MMO přerušila a jeho velké otevřené srdce dotlouklo.

                                                                                                                                              Výbor KDO

Napsat komentář