Soutěž Dr. Petra Valera 2020 pořádáná východočeskou pobočkou KDO

Letošní ročník soutěže Dr. Petra Valera byl od samého začátku plný otazníků. Ze začátku nebylo kde a potom přišel „coronavir“…….

Díky pár členům pobočky jsme se s tím však nakonec vypořádali a v sobotu 6. 6. 2020 v 9 hodin zazněly fanfáry ohlašující začátek celé akce. Zahájil ji pan Zdenek Horák, který se zároveň ujal komentování přehlídky krásy. Letos sezúčastnilo 22 dlouhosrstých ohařů, a to 11 MMO, 7 VMO a 4 DO. Každý vůdce dostává pořadové číslo, pod kterým představí svého svěřence – původ, výstavní úspěchy a dosažené zkoušky z výkonu. Přihlížející korona si vybere svého favorita, napíše jeho číslo a vloží do klobouku. Po sečtení hlasů bylo jasné, že přehlídku krásy za rok 2020 vyhrál německý dlouhosrstý ohař Avar od Železnohorských lesů, jehož vůdcem byl Ing. Jan Drugda.

Po ukončení přehlídky následovala výroční členská schůze východočeské pobočky KDO a hned po ní začala samotná soutěž. Do soutěže se přihlásilo 15 dlouhosrstých ohařů. Vítězem se stala fena německého dlouhosrstého ohaře Finja Lindemann’s se svým vůdcem panem Jiřím Hálou.

Na závěr musíme poděkovat panu Miloslavu Pazderkovi a jeho ženě za vzornou obsluhu, zvěřinová jídla a vše, co k tomu patří. Rozloučili jsme se v pozdních večerních hodinách a byli jsme rádi, že jsme se po tak dlouhé době zase viděli.

Fotografie z akce najdete ZDE

Dlouhosrstým ohařům zdar!

Za východočeskou pobočku Jaroslav Škarytka

Napsat komentář