Spádové schůze 2022

V sobotu 26. února 2022 se v Hošťalovicích na Chrudimsku konala Spádová schůze KDO – Východní Čechy. Zúčastnilo se 24 členů KDO.

Po oficiálním programu schůze, kde byli přítomní seznámeni s činností klubu a výboru KDO za uplynulé období, proběhla diskuse a byla předána klubová ocenění členům klubu.

Zlatý klubový odznak za 30 let členství panu Jiřímu Kratěnovi, Stříbrný klubový odznak za 20 let členství a Stříbrný vůdcovský odznak Janu Svobodovi a Stříbrný vůdcovský odznak panu Jiřímu Hálovi.

Oceněným gratulujeme a přejeme další pěkné chvíle s dlouhosrstými ohaři.

Dlouhosrstým zdar!

Zdeněk Horák – gestor

 

 

V sobotu 12. 3. 2022 proběhla spádová schůze pro oblast jižní Čechy a část Vysočiny. Zúčastnilo se je 21 členů KDO, kteří se sešli v tradičním místě restaurace U Kiewegů v Libějovicích.

Kromě seznámení se zprávami jednotlivých členů výboru KDO, byly také předány Klubové odznaky s diplomy, udělené za dlouholeté členství v KDO.

Všichni zúčastnění projevili upřímný zájem o dění v klubu a v přátelském duchu po uplynulé pandemii prodiskutovali své myslivecké i kynologické zážitky. Všichni jsem se shodli, že se opět uvidíme na některé klubové akci nebo určitě příští rok na spádové schůzi.

Dr. Jiří Tesař – gestor

3 komentáře u „Spádové schůze 2022“

 1. Dobrý den,
  velmi mě mrzí, že byla tato schůze přesunuta z tradičního Pelhřimova . Jaké k tomu byly podněty důvody? V Pelhřimově byla pro tuto spádovou schůzi historická tradice i účast.
  Nikdy jsem si nevšimnul nezájmu nebo výraznějšího podnětu ke změně. Nechápu, jak může k takovéto změně dojít bez předchozího projednání. Snažím se věřit, že snad nedošlo k direktivnímu nařízení.
  Prosím Vás o vysvětlení této změny a na základě čeho k ní došlo. Neproběhlo žádné hlasování …. Připadá to mi, jako rozhodnutí někde o nás , ale téměř bez nás. Žádám o vrácení do tradičního města.
  Dlouhánům zdar!
  Procházka, Telč

  Odpovědět
 2. Dobrý den,
  děkuji za Vaši připomínku, naprosto chápu Vaše námitky, dojezdová vzdálenost Telč – Pelhřimov je pro Vás optimální. Jenom na okraj, v tomto roce do Libějovic dorazilo jedno plné auto z Jemnice, takže i z regionu Vysočina členové přijeli. Pokud se Vám Libějovice zdají příliš daleko, můžete se účastnit spádové schůze v Brně.
  Místo konání spádové schůze není určeno žádnou direktivou, ani jinými tajnými okolnostmi. Místo je určeno spádovou oblastí, ta je Jižní Čechy a část kraje Vysočina (dřívější Jč. kraj) – větší část této oblasti tvoří tedy Českobudějovický kraj – Pelhřimov je v kraji Vysočina. Dřívější počet aktivních členů z Vysočiny se v poslední době snížil a naopak zvyšuje se počet aktivních členů v jižních Čechách, proto přesunutí do Libějovic.
  Další aspekt, který ovlivňuje místo konání spádové schůze je nalezení vhodné restaurace, která nepožaduje žádný poplatek a umožní konání v daném termínu. Restaurace u Kiewegů se dlouhodobě podílí na klubových zkouškách a také spádovou schůzi umožnili za nadstandardních podmínek.
  Konečně další okolností, která určuje místo konání, je garant spádové schůze. Až do roku 2019 to byl pan Hubata, který měl kontakty na provozovny v Pelhřimově, od roku 2020 garantuje spadovou schůzi Dr. Tesař, který má kontakty na provozovny v okolí Č. Budějovic. Snad Vám toto vysvětlení dostačuje – jiné důvody ve změně místa konání spádové schůze prosím nehledejte.
  S pozdravem J. Tesař

  Odpovědět
 3. Dobrý den pane Tesaři,
  vše co nyní uvádíte mělo být projednáno a odhlasováno na poslední spádové schůzi v Pelhřimově. Změna místa by pak proběhla průkazně a nebylo by třeba za tím nic hledat.
  Porovnávat vzdálenosti a doporučovat dodatečně kam jezdit na schůzi se mi nezdá v vhodné řešení této vzniklé situace.
  S pozdravem
  Procházka

  Odpovědět

Napsat komentář