MVZ VMO a KS MVZ Bažantnice Radany 2022

O víkendu 24.- 25. září 2022 se v prostorách Bažantnice Radany uskutečnila vrcholná akce klubu – Mezinárodní všestranné zkoušky velkých münsterlandských ohařů a Klubová soutěž MVZ, obojí se zadáním titulu CACIT, CACT. Do každé ze soutěží nastoupilo 6 psů se svými vůdci a stejně tak v každé soutěži došli 3 psi v ceně.

Vítězem Mezinárodních všestranných zkoušek VMO a Klubovým všestranným vítězem 2022 se stal pes Zefír Junior od Nezdického potoka s vůdcem Michalem Klasnou. Tento pes získal ocenění za nejlepší práci v poli a tituly CACIT a CACT. Na druhém místě, také v I. ceně, se umístila fena Zita Junior od Nezdického potoka s vůdkyní Zuzanou Menclovou, získala ocenění za nejlepší práci na vodě a v lese.

Klubovou soutěž – MVZ vyhrála fena MOK Piaf Vives Bohemia, která došla s vůdkyní Jitkou Kubátovou jako jediná v I. ceně.

Věřím, že všichni zúčastnění prožili příjemný víkend v přátelské atmosféře a perfektních revírech pro prozkoušení ohařů. Organizátorům patří velký dík za úsilí a přípravu celé akce! Jmenovitě především děkuji Lence Fialové, dále Jiřímu Tíkovi, který zajistil mimo jiné i množství cen pro vítěze, dále Jaroslavu Šímovi za administrativu. V neposlední řadě, také děkuji slečně Monice Topkové za fotodokumentaci. Do budoucna bych si přála, aby se nejen Klubová soutěž – MVZ, ale i ostatní zkoušky, které klub pořádá, těšily většímu zájmu z řad členů klubu s našimi plemeny.

Celkové výsledky najdete v sekci Výsledky klubových zkoušek z výkonu

Zuzana Menclová

IVGP Ebrach 2022

Děkuji celému družstvu  za  vzornou reprezentaci na 54. MVZ DO v německém Ebrachu. Vůdcům a jejich svěřencům za dosažené výsledky. Podrobnější informace budou zveřejněny v příštím čísle Zpravodaje. 

 

Jiří Kec

Výsledky Memoriálu Karla Kiewega 2022

O víkendu 23. – 24. 7. 2022 se konal Memoriál Karla Kiewega – LZ + VP, na kterém bylo předvedeno 15 psů. Další tři psi byli přihlášeni pouze na LZ a dva pouze na VP.

Nejzastoupenějším plemenem byl český fousek (5 na MKK), z nichž také vyšel vítěz celého memoriálu pes Ezar od Hlavníku (LZ – I.c., 240 b. + VP – I.c., 100 b.), vůdkyně paní Zuzana Dvořáková. Pět bylo také maďarských ohařů krátkosrstých (4 na MKK + 1 na LZ), následovali němečtí krátkosrstí ohaři (2 na MKK + 1 na LZ) a malí münsterlandští ohaři (po jednom na MKK, LZ a VP). Počet doplnili dva velcí münsterlandští ohaři, jeden německý ohař dlouhosrstý a jeden výmarský ohař krátkosrstý – všichni na MKK.

Z našich plemen na MKK nejlépe uspěla na celkovém pátém místě fena VMO Andy z Kiewegova revíru (LZ – I.c., 232 b. + VP – I.c., 82 b.) vůdkyně Ing. Adéla Fryšová a deváté místo obsadil pes DO Hasan Skřivánčí rokle (LZ – I.c., 229 b. + VP – II.c., 75 b.), vůdce pan Miroslav Tlustý.

Všem srdečně gratulujeme!

Celkové výsledky a odkaz na fotogalerii najdete v sekci Výsledky klubových zkoušek z výkonu.

 

Přidání celkových výsledků z klubových výstav na Konopišti a v Náměšti

Do sekce Výsledky klubových výstav jsem přidala kompletní výsledky z Klubové výstavy v Náměšti. Z klubové výstavy na Konopišti, ač bylo před samotnou výstavou vše domluveno, se nakonec díky změnám, které proběhly přímo na místě konání a které jsem již nemohla nijak ovlivnit, nepodařilo získat fotografie MMO. Pokud někdo z vystavujících má fotografii svého psa z výstavy v postoji a chtěl by ji do výsledků přidat, pošlete mi je prosím na mail kat.svobodova@centrum.cz, v rámci možností je postupně do výsledků doplním. Stejně tak, pokud by někdo našel nějakou nesrovnalost, informujte mě, prosím. Děkuji.

Klubová výstava v Námešti na Hané

V sobotu 18. června 2022 se konala Klubová výstava v Náměšti na Hané. 39 malých münsterlandských ohařů, 11 německých dlouhosrstých ohařů a stejný počet velkých münsterlandských ohařů posuzoval zkušený rozhodčí MVDr. Luboš Šlapanský.

Nejlepším MMO – V1, CAJC, BOJ a BOB se stal mladý pes Thor od Pstruží říčky Kateřiny Moravcové. Vítězem klubové výstavy mezi dospělými psy MMO byl Art Zimní vrch (V1, CAC, VKV) Václava Texla. U fen si titul V1, CAJC odnesla mladá fena Beretta od Jeleního lesa majitelů Jany Sommerové a Lukáše Gajdošíka. Vítězkou klubové výstavy se stala Pretty od Pstruží říčky Petry Ondrušové, která si odnesla hodnocení V1, CAC, BOS a VKV. 

U německých dlouhosrstých ohařů byly celkově předvedeny pouze tři feny, z nichž žádná tentokráte nezískala titul. U psů si ze třídy mladých odnesl V1, CAJC a BOJ Bak z Lesa Ouliště Václava Hejny, Vítězem klubové výstavy se stal Janko z Budišovské doliny Jana Poláška – V1, CAC, VKV, BOB.

U velkých münsterlandských ohařů si ze třídy mladých nejlepší ocenění V1, CAJC odnesl Berry Bart Bernitas Elišky Dufkové. Vítězem klubové výstavy se stal Arm od Rybníka Žabince Kristýny Rychlé, který si ve třídě veteránů odnesl krásné hodnocení s oceněním V1, BOV, BOS, VKV. Ze čtyř předvedených fen a vlastně ze všech VMO se nejvíce líbila Ary z Hlubočanského hájku Hany Holčákové, která si ze třídy vítězů odnesla ocenění V1, CAC, BOB a Vítěz klubové výstavy. 

Gratulujeme všem zúčastněným a děkujeme za příjemně strávený den na další z klubových akcí.

Kompletní výsledky včetně posudků a fotek jednotlivých psů budou co nejdříve doplněny do sekce Výsledky klubových výstav.

Neuhrazené členské příspěvky!

Vážení členové klubu,

k dnešnímu dni jsou stále evidováni někteří z vás, kteří ještě neuhradili členský příspěvek. Kdo chce zůstat členem klubu, ať ho neprodleně uhradí na číslo účtu 107-7388130267/0100. Poplatek stávajícího člena je 300,-Kč za rok – jako variabilní symbol prosím nezapomeňte uvést své členské číslo! Kdo neuhradí příspěvek do konce týdne, nebude mu zaslán letošní Zpravodaj KDO.

Novinka na Klubové výstavě v Náměšti na Hané

18. června 2022 se bude konat Klubová výstava KDO při oblastní výstavě v Náměšti na Hané.
Pořadatelé pro tento ročník jako bonus a poděkování vystavovatelům připravili novinku v podobě krásných dřevěných plaket a medailí, a to:

 –  medaile VN1 – pro třídu štěňat a dorostu za titul velmi nadějná 1 – výdej ve stánku u zápisu do PP

 – medaile VTM – pro vítěze třídy mladých – výdej u zápisu do PP

 – medaile VTV – pro vítěze třídy veteránů – výdej u zápisu do PP

 – plakety BOB – za titul BOB – výdej po účasti v závěrečném kruhu

Prosím nezapomínejte si tyto ceny pro Vás a Vaše úspěšné pejsky vyzvednout!

Za pořadatele RNDr. Jiří Zbořil
Jednatel ČMMJ, z.s. OMS Olomouc

Klubové zkoušky vloh v Bažantnici Černiš

Po dohodě s vedením Bažantnice Černiš, která je v majetku společnosti Lesy a rybníky města České Budějovice, s.r.o. proběhly 14. května 2022 klubové zkoušky vloh. Zázemí pro tyto zkoušky, v němž se konalo slavnostní zahájení i zakončení, poskytla lovecká chata v lokalitě Hájek nedaleko obce Haklovy Dvory. Na bezproblémovém průběhu zkoušek má největší zásluhu zdejší bažantník pan Martin Mácha.

Při slavnostním zakončení vyhlásil hlavní rozhodčí výsledky: v I. ceně se umístilo 11 ohařů, ve II. ceně tři, ve III. ceně jeden a jeden ohař odstoupil.

Vítězem zkoušek se stal pes MMO Trent od Pstruží říčky s vůdkyní Janou Šmídovou, který získal 225 bodů v I. ceně a obdržel titul CACT. Na druhém místě se umístila se stejným počtem bodů fena DO Alma Langhaar of Moravia s vůdcem Miroslavem Lejskem, rovněž s titulem CACT. Třetí místo obsadil opět pes MMO, a sice  Scaut od Pstruží říčky s vůdkyní Janou Šmídovou, který získal také 225 bodů a obdržel titul Res. CACT. Nejlepším VMO byla fena Aiofe II Svatoborský revír, vůdkyně Mgr. Daniela Ďásková – I. cena, 218 bodů.

Všem zúčastněným srdečně gratulujeme!

Celkové výsledky naleznete v sekci Výsledky klubových zkoušek z výkonu

Krásné fotografie od pana Lubora Mrázka jr. naleznete ZDE

Dr. Jiří Tesař

24. Samostatná klubová výstava KDO Konopiště – výsledky

V sobotu 7. 5. 2022 se na Konopišti konala 24. Samostatná klubová výstava  KDO a přehlídka chovných psů a fen. Celkově bylo předvedeno 93 psů, z toho 52 malých münsterlandských ohařů, 28 německých ohařů dlouhosrstých a 13 velkých münsterlandských ohařů. MMO posuzovala paní Jana Šmídová, DO a VMO paní Ing. Lenka Fialová.

Celkovým vítězem se stal pes DO Arni z Bzeneckých vinic – majitel Vladimír Pavelek, chovatel Ing. Ivan Černý, který získal ve třídě otevřené ocenění V1, CAC, KV, BOB a v závěrečné soutěži titul BIS.

Nejlepší fenou DO se stala Iriss z Budišovské doliny – majitel Karel Krátký, chovatel Milan Doležal, která ve třídě vítězů obdržela ohodnocení V1, CAC, KV, BOS.  Nejlepšími mladými jedinci byli Egon z Jeleňové – majitelka Martina Bártová, chovatel Miroslav Hlinský a Běla z Mechova – majitel i chovatel Ing. Jiří Kec.

Mezi MMO zvítězila fena Arin z Krásného Hrušova – majitel Ing. Vlastimil Kothánek, chovatel Jaromír Staněk, která si ze třídy pracovní odnesla ocenění V1, CAC, KV, BOB. Klubovým vítězem (V1, CAC, KV) mezi psy se stal Papageno od Pstruží říčky – majitelka Veronika Fojtů, chovatelka Jana Šmídová. Tituly V1, CAJC, BOJ a BOS si odnesl mladý pes Faun z Florianova dvora – majitel Bohuslav Mužák, chovatel MVDr. Luboš Šlapanský. Nejlepší mladou fenou MMO byla Aga z Hanačova – majitel Ing. Vlastimil Houdek, chovatelka MUDr. Ruth Graclová, která získala hodnocení V1, CAJC.

Nejkrásnějším VMO se stal Argos II Svatoborský revír – majitel Martin Malý, chovatelka Ing. Lenka Fialová, jenž byl v mezitřídě oceněn hodnocením V1, CAC, KV, BOB. Ze třídy vítězů vzešla nejlepší fena VMO Zafira Svatoborský revír – majitel Bc. Josef Peroutka, chovatelka Ing. Lenka Fialová, ocenění V1, CAC, KV, BOS. Z mladých si pak V1 a tituly CAJC a BOJ odnesl pes Astor Junior od Nezdického potoka – majitel Petr Pořádek st., chovatel Ing. Milan Polák a V1, CAJC fena Annie od Hracholuské přehrady – majitel i chovatel Radek Tomášek.

Všem zúčastněným srdečně gratulujeme!

Krásné fotky z kruhu VMO a DO, kterými nás opět potěšila slečna Monika Topková, najdete ZDE.

Katalog z výstavy se získanými známkami jednotlivých psů najdete ZDE.

Celkové výsledky s posudky a fotkami budou co nejdříve doplněny.

 

 

 

 

Pozvánka na Mezinárodní zkoušky münsterlandských ohařů – IMP

Vážení členové,

Mezinárodní klub MMO zve zástupce všech členských zemí k účasti na Mezinárodních zkouškách münsterlandských ohařů (IMP), které se budou konat 14. – 15. října 2022.  Pořádá je letos Nizozemský klub münsterlandských ohařů ve spolupráci s německým klubem münsterlandských ohařů v oblasti města Kleve, které leží ve spolkové zemi Severní Porýní-Vestfálsko na německo-nizozemské hranici.

Pozvánku v německém jazyce naleznete ZDE, v anglickém ZDE  a ve francouzském ZDE.

Zájemci se mohou obracet na pana výcvikáře – sima.kdo@seznam.cz

12. Memoriál Miroslava Němce – výsledky

V neděli 8. května 2022 se konal 12. Memoriál Miroslava Němce – ZV KDO CACT, který již tradičně proběhl v honitbě MS Viničné Šumice – Kovalovice. Letošní ročník obohatili svou přítomností i zahraniční vůdci. Přihlášeno bylo 16 psů, nastoupilo 15 – 6 malých münsterlandských ohařů, 4 velcí münsterlandští ohaři, 4 němečtí ohaři dlouhosrstí a startovní pole doplnil jeden německý ohař krátkosrstý. V první ceně uspělo 10 psů, jeden obstál ve třetí ceně a 4 účastníci odstoupili.

Vítězem memoriálu se stala fena malého münsterlandského ohaře Fatra z Lovčické hájovny, která se svou vůdkyní MVDr. Janou Čtvrtníčkovou získala I. cenu s plným počtem bodů a titul CACT. Druhé místo obsadil pes německého ohaře krátkosrstého Leon od Blavy, kterého vedl Ing. arch. Miroslav Varga. Společně získali I. cenu, 225 bodů a také titul CACT. Na třetím místě byl pes německého ohaře dlouhosrstého Jönas z Budišovské doliny, vůdce Benonas Adamonis, I. cena, 222 bodů a také titul CACT. Ze zástupců velkých münsterlandských ohařů dosáhl nejlepšího výsledku pes Brim Honor Girmi, vůdkyně Kateřina Svobodová – I. cena, 211 bodů, CACT.

Celkové výsledky naleznete ZDE.

Odkaz na více fotografií bude doplněn.

Všem účastníkům srdečně gratulujeme a přejeme do další zkouškové sezóny mnoho úspěchů!