Memoriál Karla Kiewega 2021

Ve dnech 24. a 25. července se konala další klubová akce, a to Memoriál Karla Kiewega – LZ + VP. Účast byla jako vždy hojná, na lesních zkouškách bylo předvedeno 18 psů, na zkouškách z vodní práce 20 psů. Celý memoriál absolvovalo 16 z nich. Vítězem letošního MKK se stala fena českého fouska Ezra z Hlavníku, jejímž vůdcem byl Petr Matuška. Tato dvojice absolvovala obě zkoušky bez jediného zaváhání a získala tak celkově 340 bodů a I. cenu. Se stejně vysokým počtem bodů obsadil druhé místo pes NKO Car z Dufkova dvora s vůdcem Josefem Včeličkou (340 bodů, I. cena, nejlepší ohrádka). Jako třetí se umístil pes NKO Colby od Ořechového listu s vůdkyní Andreou Charvátovou Šebestovou (238 bodů, I. cena, nejlepší barva). Nejlepším zástupcem našich plemen byl na čtvrtém místě pes MMO Baryk z Dlouhé jámy, kterého vedl MVDr. Tomáš Zídek (335 bodů, I. cena). Všem srdečně gratulujeme!

Podrobné výsledky najdete v sekci Výsledky klubových zkoušek

Memoriál MVDr. Vladimíra Soukupa – ZV CACT a Klubové PZ CACT

Na Memoriál MVDr. Vladimíra Soukupa – ZV CACT (7. srpna, Bažantnice Radany) a Klubové PZ CACT (21. srpna, Strunkovice nad Volyňkou) pořádané pod záštitou Klubu dlouhosrstých ohařů jsou VOLNÁ MÍSTA! V honitbách je pro prozkoušení psů velký předpoklad divoké zvěře, příjemné zázemí, přátelská atmosféra a množství cen pro vůdce. Přihlášky zasílejte na sima.KDO@seznam.cz Přihlášky a propozice najdete ZDE.

aktuality aktuality

Klubové LZ a VP v Radanech 26. a 27. 6. 2021

Minulý víkend – 26. – 27. června 2021 – proběhly v Radanech klubové lesní zkoušky a zkoušky z vodní práce. Lesních zkoušek se zúčastnilo 11 psů, z nichž šest dokončilo v první ceně, dva ve druhé a tři neuspěli. Na zkoušky z vodní práce nastoupilo 16 psů, dvanáct uspělo v první ceně, jeden ve druhé a tři psi na zkouškách neobstáli.

Krásný úspěch se podařil feně MMO Deep In My Heart Royal Rives a její vůdkyni Ing. Lence Fialové, které zvítězily na obou zkouškách (LZ 238 b., VP 100 b.)!

Druhé místo pak také na obou zkouškách obsadili pes MOK Hektor Bertoni Prague s vůdcem Davidem Tomášem (LZ 237 b., VP 100 b.). Třetí příčku získala na LZ fena MOK Cilka z Elevenu s vůdkyní Jarmilou Křivánkovou (230 b.) a na VP pes DO Lancelot vom Veybach s vůdcem Tomášem Skalickým (100 b.).

Všem účastníkům srdečně gratulujeme!

Podrobné výsledky a fotogalerie najdete v sekci Výsledky/Výsledky klubových zkoušek z výkonu

Výroční členská schůze Východočeské pobočky KDO a Soutěž PaedDr. Petra Valera

V neděli 20. června 2021 se ve Zdechovicích u Nového Bydžova konala Výroční členská schůze Východočeské pobočky KDO a Soutěž PaedDr. Petra Valera. Při přehlídce psů a fen bylo představeno 17 psů a fen. Přihlížející korona z nich jako nejhezčího vybrala malého münsterlandského ohaře Irwina vom Borggwall, jehož majitelem je Petr Valenta. Do soutěže PaedDr. Petra Valera nastoupil 1 VMO, 3 MMO, 5 DO. Vítězem se stala fena DO Bonny z Almina dvora, vůdce Josef Špás, druhé místo obsadil pes DO Gary z Horákova dvora, vůdce Jiří Drahokoupil. Oba tito DO dosáhli plného počtu bodů 144 se samými „čtyřkami“. O pořadí rozhodla chovnost feny. Třetí místo patří feně VMO Ellis z Vlkanečského revíru s vůdcem Jaroslavem Škarytkou.

Podrobnější informace a fotogalerii najdete zde.

Klubové LZ a VP v Radanech (Strakonice) – volná místa!

O víkendu 26. a 27. června 2021 se budou v honitbě Bažantnice Radany konat lesní zkoušky a zkoušky z vodní práce Klubu dlouhosrstých ohařů. V honitbě jsou pro uspořádání zkoušek perfektní podmínky, pro vůdce je od sponzorů připravena velká řada cen.

Na zkoušky jsou ještě VOLNÁ MÍSTA!!! Přihlášku zasílejte na sima.kdo@seznam.cz

Přihláška na LZ

Přihláška na VP

Pozvánka na členskou schůzi Východočeské pobočky KDO a Soutěž Dr. Valera

Výbor Východočeské pobočky Klubu dlouhosrstých ohařů srdečně zve všechny své členy, jejich rodinné příslušníky a přátele dlouhosrstých ohařů na výroční členskou schůzi, která se uskuteční v neděli 20. 6. 2021 od 8:00 hodin v Zdechovicích – hřiště (50.2269661N, 15.5697244E).

Program: 

  1. přehlídka exteriéru s komentářem majitelů a hlasování o nejkrásnějšího jedince
  2. výroční členská schůze
  3. soutěž Dr. Petra Valera
  4. vyhlášení výsledků soutěže, posezení, diskuse

Podrobnější informace najdete ZDE

Výsledky 11. Memoriálu Miroslava Němce – ZV KDO CACT

11. Memoriál Miroslava Němce – ZV KDO CACT se konal v sobotu 22. 5. 2021 za velmi deštivého počasí. Honitby HS Královopolské Vážany a MS Viničné Šumice – Kovalovice, ve kterých zkoušky proběhly, byly jako již tradičně velmi dobře zazvěřeny zejména zajíci. Předvedení psi i feny prokázali kvalitní vlohy. Vrchním rozhodčím byl MVDr. Luboš Šlapanský, posuzovali Ing. Josef Adámek, Petr Buchtela, Ladislav Kuchta a Josef Toman. Zkoušek se zúčastnilo 12 psů, 10 psů uspělo v první ceně, jeden ve druhé a jeden ve třetí ceně. Všem účastníkům srdečně gratulujeme!

1. místo – pes MMO Ar Fürhapy, I. cena, 228 b., CACT – vůdce Jaroslav Šlimar

2. místo – fena DO Juddy z Budišovské doliny, I. cena, 228 b., CACT – vůdkyně Lucie Doležalová

3. místo – pes VMO Agu Afram Bernitas, I. cena, 225 b., CACT – vůdkyně Magdalena Chmelová

Celkové výsledky najdete ZDE

Fotogalerii najdete ZDE

Přesunutí konání klubové výstavy v Náměšti na sobotu 10. 7. 2021

Vážení členové klubu,

s ohledem na aktuální vývoj COVID situace a především s ohledem na mimořádně velký zájem vystavovatelů o Náměšťskou výstavu (přihlášeno již téměř 1200 pejsků) vám oficiálně oznamujeme, že se akce definitivně uskuteční v náhradním termínu,

a to v sobotu 10. 7. 2021 – KV hrubosrstých a maďarských ohařů, KV NKO, KV CF, KV staffbull, KV dlouhosrstých ohařů a klubová oblastní výstava jezevčíků

a v neděli 11. 7. 2021 – Oblastní výstava psů všech plemen, KV lhasa Apso, KV MSK anglických ohařů, KV karelských medvědích psů a lajek, KV Shiba Inu a SV švýcarských honičů.

Rozdělení na dva dny je sice neočekávané, ale výrazně výhodnější varianta kvůli epidemické situaci, lepší obslužnosti parkoviště, sociálních zázemí, vstupu do areálu a celkové organizaci akce.

Definitivní uzávěrka je stanovena na neděli 23. 5. 2021. Do té doby je možné jakékoliv přihlášení, změna tříd i odhlášení se 100% vráceným poplatkem.

Děkuji za spolupráci, v případě dotazů jsem rád k dispozici.

RNDr. Jiří Zbořil – Jednatel ČMMJ, z.s. OMS Olomouc

www.vystavanamest.cz

aktuality prispevky

Přeložení termínu konání Memoriálu Miroslava Němce – ZV KDO CACT

Vzhledem k trvajícím epidemickým omezením bylo nutné přeložit termín konání 11. ročníku Memoriálu Miroslava Němce – ZV (CACT) v Královopolských Vážanech z 9.5. na sobotu 22. 5. 2021. Sraz účastníků bude přímo v prostorách zkoušek poblíž starého mlýna a koňské farmy na silnici z Rousínova – Slavíkovic do Viničních Šumic (49.1992239N, 16.8528033E) v 8 hodin.

Prodloužení uzávěrky přihlášek na 11. Memoriál Miroslava Němce – ZV KDO CACT

Uzávěrka přihlášek na 11. Memoriál Miroslava Němce – ZV KDO CACT se prodlužuje do 30. 4. 2021!

V případě nepříznivé epidemiologické situace, která by nedovolila zkoušky pořádat v původním termínu, bude vyhlášen co nejbližší náhradní termín, o kterém budou přihlášení vůdci včas informováni.

Propozice a další informace najdete ZDE

 

Smutná zpráva

smutna zprava

Naše řady v těchto dnech opustil dlouholetý nenápadný člen KDO Josef Láník z Brancouz u Jihlavy. Josef miloval MMO a velice jim fandil skoro na každé výstavě. Byl skromný, nenápadný a obětavý myslivec.

Čest jeho památce!

Petr Buba